Kam investovat milion korun v časech koronaviru? Zeptali jsme se analytiků, jak využít krizi

2.4.2020
Finance

Burzy po celém světě v posledním měsíci odepsaly desítky procent. Měny rizikovějších zemí se propadají, cena zlata roste. Situace připomíná to, co se dělo před dvanácti lety, když svět zasáhla finanční krize. Navzdory této zdánlivé podobnosti tehdejší a dnešní krize toho pří

Burzy po celém světě v posledním měsíci odepsaly desítky procent. Měny rizikovějších zemí se propadají, cena zlata roste. Situace připomíná to, co se dělo před dvanácti lety, když svět zasáhla finanční krize. Navzdory této zdánlivé podobnosti tehdejší a dnešní krize toho příliš společného nemají. Před dvanácti lety došlo k neřízenému výbuchu a kolapsu finančního systému, tedy ekonomika byla rozvrácena zevnitř a zasažena na tom nejhorším místě. Koronavirus je naopak vnějším šokem a navíc současný útlum ekonomik je řízený. Navíc se už výrazně zlepšuje situace v Asii, kde epidemie začala. Lze proto čekat, že se situace uklidní a firmy začnou dohánět ztracený čas.
Sdílet

Novinky a články

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení